Ebelik Bölüm Öğrencilerimiz Kırsalda Meme Kanseri Farkındalık Çalışması Gerçekleştirdi

Fakültemiz Ebelik bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Türkan ŞAHİN’in yürütücüsü olduğu Adıyaman Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay Adıyaman Şube Başkanlığının Kadın Teşkilâtının paydaşlığında "Bir Kadın Bin Kadın " sloganı ile yola çıkılan kırsalda yaşayan kadınlarımızı meme kanseri konusunda bilinçlendirme amacı taşıyan “Şenlendirme Projesi” büyük bir ilgi ve talep ile devam etmektedir.  

Fakültemiz Ebelik Bölümü son sınıf öğrencilerimiz, Dr. Öğr. Üyesi Türkan ŞAHİN başkanlığında Kızılay Adıyaman Şube Başkanlığının Kadın Teşkilâtının ekibi ve bir Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) personeli ile birlikte Lokman Küme Evleri köyüne ziyaret gerçekleştirilmiş, kadınlara meme kanseri belirtileri anlatılıp “kendi kendine meme muayenesi” uygulaması öğretilmiştir. Uygulama sonunda KETEM ile iş birliği yapılarak köydeki 40 yaş üstü kadınlara da mamografi çekilmesi sağlanmıştır.

Proje kapsamında kırsalda yaşayan kadınlara yönelik meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi bilgilendirme ve mamografiye yönlendirme çalışmalarına öğrencilerimizle birlikte devam edilmektedir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.